Jedna z najlepszych rozgrywających na świecie wznowiła karierę w wieku 54 lat!

Siatkówka
Jedna z najlepszych rozgrywających na świecie wznowiła karierę w wieku 54 lat!
fot. PAP

Legendarna rosyjska rozgrywająca Irina Kiriłłowa, której nazwisko w 2017 roku zostało włączone do Siatkarskiej Galerii Sław, zdecydowała się powrócić na parkiet w wieku 54 lat.

Kiriłłowa zdecydowała się podpisać kontrakt z występującą w lidze włoskiej drużyną Assicar Novara i wrócić tym samym z emerytury po dziewięciu latach przerwy od zawodowej gry. Dziennikarz "La Gazetta dello Sport" Gian Luca Pasini poinformował, że mistrzyni olimpijska z Seulu (1988), MVP mistrzostw świata z 1990 roku i dwukrotna mistrzyni Europy (1989 i 1991) zdecydowała się pomóc drużynie występującej w Serie C (włoskiej lidze regionalnej). Ekipa z Novary dotychczas nie posiadała w swoim składzie nominalnej rozgrywającej.

 

Kiriłłowa reprezentowała barwy drużyny ZSRR w jednym z najlepszych dla niej okresów, czyli w latach 80. i 90. XX wieku. W połowie lat 90. otrzymała również chorwackie obywatelstwo, a w 2011 ostatecznie zakończyła karierę. Jej ostatnim profesjonalnym klubem był ten, w którym rozpoczynała karierę, czyli Urałoczka Jekaterynburg. Zawodniczka jest żoną słynnego włoskiego trenera Giovanniego Caprary. Od 2017 roku mieszka we Włoszech.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze