Jedyna irańska medalistka olimpijska odnalazła się w Niemczech

Sporty walki
Jedyna irańska medalistka olimpijska odnalazła się w Niemczech
fot. PAP/EPA

Jedyna irańska medalistka olimpijska taekwondzistka Kimia Alizadeh Zenoorin, która niedawno opuściła potajemnie kraj i udała się do Holandii, przenosi się do Niemiec - poinformował jej trener Mimoun el Boujjoufi.

Na igrzyskach w Rio de Janeiro Alizadeh zdobyła brązowy krążek w wadze 57 kg. Na początku tego roku 21-letnia zawodniczka wyjechała z Iranu, bowiem - jak zaznaczyły zagraniczne media - miała już dość wykorzystywania jako "narzędzia propagandowego". "Kimia zdecydowała się kontynuować treningi w Niemczech" - przekazał jej holenderski szkoleniowiec el Boujjouf.

 

Wcześniej niemiecka gazeta "Bild" podała, że Alizadeh będzie przebywała w Hamburgu, ale zainteresowane współpracą z nią były też inne federacje, m.in. holenderska, kanadyjska, belgijska i bułgarska.

 

Niedawno na jednym z portali społecznościowych reprezentantka Iranu napisała, że jest gotowa zaakceptować trud tęsknoty za domem, ponieważ "nie chciała być częścią hipokryzji, kłamstw, niesprawiedliwości i uwielbienia".

 

Taekwondo jest jedną z popularniejszych dyscyplin sportu w Iranie. Zawodnicy tego kraju medale igrzysk zdobywali od 1948 roku, ale w Rio w 2016 po raz pierwszy na olimpijskim podium stanęła kobieta.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie