LSK: E.LECLERC Radomka Radom - Energa MKS Kalisz. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
LSK: E.LECLERC Radomka Radom - Energa MKS Kalisz. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Tydzień w żeńskiej siatkówce rozpocznie się od starcia E.LECLERC Radomki Radom z Energą MKS Kalisz. Obie drużyny będą miały okazję rozegrać pierwszy ligowy mecz w nowym roku i sprawdzić, która z nich lepiej przepracowała przerwę w rozgrywkach. Transmisja z meczu E.LECLERC Radomka Radom - Energa MKS Kalisz w Polsacie Sport.

Faworytkami poniedziałkowego meczu są Kaliszanki, które pozostają w rywalizacji o awans do fazy play-off. Obecnie zajmują ósme miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Podopieczne Jacka Pasińskiego nie raz udowodniły, że nie brakuje im zapału do walki. Udało im się urwać punkt w spotkaniu z Mistrzem Polski ŁKS-em Commercecon Łódź. W ostatnim meczu pokonały BKS Stal Bielsko-Biała 3:1.

 

Radomianki tego sezonu nie mogą zaliczyć tego sezonu do udanych. Plasują się obecnie na 11., przedostatnim miejscu i to właśnie w meczu z MKS-em będą szukać cennych punktów. Ekipa trenera Adama Grabowskiego w miesięcznej przerwie rozegrała dwa mecze sparingowe z DPD Legionovią Legionowo i ŁKS Commercecon Łódź. Oba spotkania nie napawają superoptymizmem, gdyż siatkarki z Radomia wysoko przegrały w obu rywalizacjach 0:4.

 

Do zespołu gospodyń wróciły Azerka Marharyta Azizowa oraz Argentynka Julieta Lazcano, które walczyły o kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Tokio atakująca.

 

Spotkanie 14. kolejki będzie również starciem dwóch atakujących, które indywidualnie świetnie spisują się na parkietach ekstraklasy. W zespole szkoleniowca Grabowskiego najwięcej punktów do tej pory zdobyła Marharyta Azizova (221 pkt) i tym samym zajmuje drugą pozycję w rankingu najlepiej punktujących zawodniczek. W zespole gospodyń jest to Adela Helić (198 punktów).

 

Rywalizacja pomiędzy Radomką, a MKS-em zawsze jest zacięta. Której z liderek uda się pociągnąć swój zespół do pierwszej wygranej w nowym roku?

 

Transmisja z meczu E.LECLERC Radomka Radom - Energa MKS Kalisz od godziny 17:30 w Polsacie Sport.

NP, Polsat SPort
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze