LSK: Triumf MKS-u w Radomiu

W poniedziałkowym spotkaniu 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet ekipa Energa MKS-u Kalisz pokonała na wyjeździe E.LECLERC Radomkę Radom 3:0 i umocniła się w środkowej strefie tabeli.

To szóste ligowe zwycięstwo kaliszanek i zarazem drugie z rzędu po wygranej z BKS-em Stalą Bielsko-Biała 3:1. Radomianki liczyły na sprawienie niespodzianki, ale bilans trzech triumfów oraz dziesięciu porażek nie napawał optymizmem.

Gospodynie dobrze rozpoczęły pierwszego seta, od prowadzenia 3:0. Były to jednak miłe złego początki, ponieważ MKS szybko odrobił straty a następnie przejął inicjatywę. W końcówce przyjezdne prowadziły już 22:16 i nie pozwoliły na dogonienie się.

Druga partia była jeszcze bardziej jednostronna. O ile pierwsze piłki były wyrównane, to decydująca okazała się środkowa faza tej odsłony. W niej kaliszanki zdobyły kilka "oczek" w jednym ustawieniu i objęły prowadzenie 16:11. Radomianki pogubiły się na finiszu, mając problemy z przyjęciem zagrywki oraz ze skutecznością w ataku.

Zupełnie inaczej wyglądał przebieg trzeciego seta, w którym do samego końca kibice byli świadkami wyrównanej gry z obu stron. To sprawiło, że do wyłonienia triumfatora potrzebna była gra na przewagi. Radomianki miały piłkę setową w górze, ale nie potrafiły jej wykorzystać. W myśl powiedzenia, że "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić", chwilę później dwa ciosy wyprowadziły rywalki. MKS zapewnił sobie cenne zwycięstwo - szóste w tym sezonie. Dla Radomki to jedenasta porażka w rozgrywkach.

E.LECLERC Radomka Radom - Energa MKS Kalisz 0:3 (20:25,17:25,25:27)