NHL: Dziewięćdziesiąty w historii gracz z tysiącem punktów

Patrick Kane zdobył tysięczny punkt - jako 90. hokeista w historii - w lidze NHL, a jego zespół Chicago Blackhawks dziewiąty raz z rzędu wygrał z Winnipeg Jets. W niedzielę "Czarne Jastrzębie" triumfowały 5:2, prowadząc od początku do końca meczu. Jubileuszowy punkt Kane zdobył w ostatniej tercji, kiedy asystował przy bramce Brandona Saada na 4:1.

31-letni Keane jest najmłodszym z grupy dziesięciu amerykańskich zawodników, którzy osiągnęli granicę 1000 pkt w rozgrywkach NHL. Na jego dorobek składa się 380 goli i 620 asyst w 953 spotkaniach (13 sezonów) - wszystkie w barwach Blackhawks.

Z tym klubem przez lata związani byli także m.in. Stan Mikita - 1467 pkt, Bobby Hull - 1153 i Denis Savard - 1096.

Niedzielne zwycięstwo zespołu z Chicago było jego piątym kolejnym w lidze. Z kolei Kane uzyskał co najmniej punkt w dziesiątym występie z rzędu (cztery trafienia i 11 asyst).

W Pittsburghu drużyna Penguins pokonała Boston Bruins 4:3, chociaż po 16 minutach przegrywała 0:3. Autorem decydującej bramki był Bryan Rust w 53. minucie.

Przypomniał o sobie 38-letni Justin Williams, który w ósmej serii karnych zapewnił wygraną Carolina Hurricanes z New York Islanders (2:1).

W poprzednim sezonie Williams pomógł ekipie Hurricanes w awansie do finału Konferencji Wschodniej, ale potem długo pozostawał bez kontraktu. Jako wolny gracz podpisał nową, roczną umowę zaledwie kilkanaście dni temu, a teraz były kapitan Carolina zadebiutował w edycji rozgrywek 2019/20.