Serie A: Efektowna asysta Recy na wagę sensacji!

W poniedziałkowym spotkaniu 20. kolejki Serie A pomiędzy Atalantą oraz SPAL doszło do nie lada sensacji. Przyjezdni, w barwach których wystąpiło dwóch Polaków, wygrali 2:1. Efektowną asystą popisał się Arkadiusz Reca.

Reca zagrał przeciwko zespołowi, do którego trafił z ligi polskiej. Na boisku nie było jednak sentymentów. 24-letni pomocnik w 54. minucie przeprowadził indywidualną akcję na lewym skrzydłem i wyłożył piłkę do pustej bramki Andrei Petagni. Ten bez problemów doprowadził do wyrównania, bowiem w pierwszej połowie prowadzenie gospodarzom zapewnił Josip Ilicić.

Piłkarze SPAL drugi cios zadali w 60. minucie za sprawą Matii Valotiego.

Faworyzowany uczestnik Ligi Mistrzów, mimo że miał sporo czasu na odrobienie strat, nie był w stanie nawet doprowadzić do wyrównania. Reca, dla którego była to pierwsza asysta w tym sezonie, plac gry opuścił w 85. minucie. Thiago Cionek rozegrał całe spotkanie, natomiast Bartosz Salomon spędził mecz na ławce rezerwowych.

Po 20. kolejkach piłkarze Atalanty zajmują piąte miejsce w tabeli Serie A. SPAL jest na 18. miejscu.

Atalanta - SPAL 1:2 (1:0)
Bramki: Ilicic 16 - Petagna 54, Valoti 60