Chrzanowski od lipca zawodnikiem Pordenone Calcio

Piłka nożna
Chrzanowski od lipca zawodnikiem Pordenone Calcio
fot. Cyfrasport

Adam Chrzanowski zostanie od 1 lipca piłkarzem aktualnego wicelidera włoskiej Serie B Pordenone Calcio. Rundę wiosenną niespełna 21-letni obrońca spędzi natomiast na wypożyczeniu z występującej w ekstraklasie Lechii Gdańsk do pierwszoligowej Miedzi Legnica.

Chrzanowski trafił do Lechii w 2015 roku ze Znicza Pruszków. W sezonie 2016/17 był wypożyczony do młodzieżowego zespołu Fiorentiny, natomiast rundę wiosenną minionych rozgrywek spędził w pierwszej lidze na wypożyczeniu do Wigier Suwałki.

 

W sumie w biało-zielonych barwach Chrzanowski rozegrał w ekstraklasie 16 meczów, z czego dwa w obecnym sezonie.

 

Miedź to spadkowicz z ekstraklasy, która po rundzie jesiennej zajmuje w pierwszej lidze szóste miejsce. Z kolei Pordenone Calcio to czołowy zespół Serie B. Po 20 kolejkach przyszły klub Polaka plasuje się w tabeli na drugiej pozycji ze stratą 12 punktów do prowadzącego Benevento Calcio. Bezpośrednio do Serie A awansują dwa najlepsze zespoły.

 

Chrzanowski nie pojechał z Lechią na obóz do Turcji. Jest drugim zawodnikiem, który w przerwie zimowej odszedł z gdańskiej drużyny. Wcześniej półtoraroczny kontrakt z 11. ekipą tureckiej drugiej ligi Fatih Karagumruk SK Stambuł podpisał Artur Sobiech. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu dostali także Sławomir Peszko i Rafał Wolski.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze