EBL: Stelmet Enea wygrał z BM Slam Stalą, sześć trójek Zamojskiego

Przemysław Zamojski trafił sześć trójek i jego Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 99:90 we wtorkowym meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi. Była to czternasta z rzędu wygrana zielonogórzan w Energa Basket Lidze.

Zamojski był bardzo skuteczny z dystansu na początku meczu i to dzięki niemu zielonogórzanie zdobywali przewagę. Odpowiadali na to jednak Jarosław Mokros i Przemysław Żołnierewicz, co sprawiało, że spotkanie było dość wyrównane. Pierwsze punkty zdobywał też debiutujący George King, dzięki czemu Stelmet Enea po 10 minutach prowadził 24:17. Kolejne trafienie z dystansu tego samego zawodnika w drugiej kwarcie oznaczało już 11 punktów przewagi zespołu trenera Żana Tabaka. BM Slam Stal z kolei długo nie potrafiła trafić żadnej trójki, a to utrudniało odrabianie strat. W pewnym momencie przewaga wynosiła już 17 punktów, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:40.

Łukasz Koszarek i Joe Thomasson w trzeciej kwarcie sprawiali, że drużyna z Zielonej Góry utrzymywała wysoką przewagę. Ostrowianie nie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom w ofensywie, więc trudno było im zmniejszać różnicę. Po kolejnej trójce Przemysława Zamojskiego i wsadzie Thomassona po 30 minutach było 84:64. Kilka szybszych akcji zespołu trenera Łukasza Majewskiego lekko zmniejszało straty, ale Stelmet Enea cały czas miał sytuację pod kontrolą. BM Slam Stal się nie poddawała i zbliżyła się na 10 punktów po akcji Żołnierewicza. W końcówce goście starali się zrobić jeszcze więcej, ale ostatecznie to zielonogórzanie zwyciężyli 99:90.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Zamojski z 20 punktami i 3 zbiórkami. 18 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty dla gości zdobył Paulius Dambrauskas.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 99:90 (24:17, 29:23, 31:24, 15:26)

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Przemysław Zamojski 20, Joe Thomasson 15, Jarosław Zyskowski 13, Łukasz Koszarek 12, Marcel Ponitka 10, Ivica Radic 9, Tony Meier 7, George King 6, Mikołaj Witliński 4, Ludwig Hakanson 3

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Paulius Dambrauskas 18, Nikola Jevtovic 17, Daniel Szymkiewicz 13, Jay Threatt 11, Przemysław Żołnierewicz 11, Jarosław Mokros 7, Jakub Garbacz 7, Darnell Jackson 6, Filip Dylewicz 0