Liga Mistrzów FIBA: Belgowie zrewanżowali się Anwilowi Włocławek

Koszykarze Anwil Włocławek przegrali na wyjeździe z belgijskim Telenetem Giants Antwerpia 87:99 (19:22, 24:28, 21:27, 23:22) w meczu 12. kolejki gr. B Ligi Mistrzów FIBA. Mistrzowie Polski mają bilans 5-7 i ich szanse na awans do play off znacząco zmalały.

Mistrzowie Polski przegrali na wyjeździe z ostatnim zespołem grupy B Telenetem Giants Antwerpia i ich szanse na awans do fazy play off są czysto matematyczne. Nawet przy wygranych w dwóch ostatnich meczach - za tydzień u siebie z Teksutem Bandirma i za dwa tygodnie na wyjeździe z AEK Ateny - najprawdopodobniej nie zajmą czwartej pozycji w tabeli.

We wtorek Anwil grał dobrze tylko przez kilka pierwszych minut i na początku czwartej kwarty, gdy zmniejszył dwucyfrową przewagę rywali do czterech punktów. Na więcej włocławian nie było stać - szczególnie z uwagi na liczne straty, ale także złe wybory w ataku. Gospodarze grali na bardzo wysokiej skuteczności w rzutach za dwa punkty i znakomicie wykorzystywali silnego fizycznie Ibrahima Fall Faye, który rzucił 24 pkt. Zawodził lider wrocławian Tony Wroten, który stracił sześć piłek oraz spudłował 60 procent rzutów. Jeszcze słabiej Anwil wyglądał pod koszem.

Belgowie udanie zrewanżowali się mistrzom Polski za porażkę we Włocławku, gdzie przegrali w listopadzie 71:80.

Telenet Giants Antwerpia - Anwil Włocławek 99:87 (22:19, 28:24, 27:21, 22:23)

Telenet Giants Antwerpia: Ibrahima Fall Faye 24, Vincent Kesteloot 16, Stephaun Branch 16, Luka Rupnik 14, Owen Klassen 8, Roby Rogiers 8, Vrenz Bleijenbergh 7, Dennis Donkor 4, Niels De Ridder 2, Bastiaan Van Den Eynde 0

Anwil Włocławek: Ricky Ledo 21, Rolands Freimanis 21, Chris Dowe 18, Tony Wroten 14, Jakub Karolak 7, Szewczyk 4, Michał Sokołowski 2, Shawn Jones 0, Krzysztof Sulima 0