Liga Mistrzów FIBA: Polski Cukier Toruń przegrał z litewską drużyną

Koszykarze Polskiego Cukru przegrali u siebie z litewskim Lietkabelisem Poniewież 81:85 (20:17, 20:20, 19:23, 22:25) w meczu 12. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FIBA. Wicemistrzowie Polski, grający w grupie A, mają bilans 2-10 i stracili już szansę na awans do fazy play off.

Wtorkowe spotkanie Polskiego Cukru z Lietkabelisem było wyrównane od samego początku. Torunianie w pewnym momencie odskoczyli na dziewięć punktów prowadząc 28:19, ale rywale szybko zniwelowali straty i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 40:37 dla gospodarzy. Walka punkt za punkt utrzymywała się do początku ostatniej kwarty. W niej więcej wyrachowania pokazali rywale i to oni wyjechali z Polski z wygraną.

Torunianie trafili we wtorek tylko cztery razy za trzy punkty, co należy uznać za jedną z przyczyn porażki. Rywale z dystansu 12 razy umieścili piłkę w koszu. Gospodarze mieli tylko trzy zbiórki ofensywne przy 13 rywali, a walkę na obu deskach przegrali 28-36. Trener Polskiego Cukru nie mógł skorzystać z Bartosza Diduszko i Kyle Weavera. Na plus należy zaliczyć powrót do gry Damiana Kuliga, który zdobył 12 pkt.

Kolejne spotkanie Polski Cukier zagra na wyjeździe 29 stycznia z tureckim Turk Telekom.

Polski Cukier Toruń - Lietkabelis Poniewież 81:85 (20:17, 20:20, 19:23, 22:25)

Polski Cukier Toruń: Alade Aminu 23, Chris Wright 21, Damian Kulig 12, Keith Hornsby 11, Mikołaj Ratajczak 5, Karol Gruszecki 5, Aaron Cel 2, Aleksander Perka 2.

Lietkabelis Poniewież: Paulius Valinskas 19, Vytenis Lipkevicius 17, Tomas Dimsa 13, Zeljko Sakic 11, Martynas Sajus 11, Margiris Normantas 9, Gilvydas Biruta 3, Gabrielius Maldunas 2, Marius Valinskas 0, Rihards Kuksiks 0.