NHL: Pantery wygrały w niezdobytej wcześniej twierdzy

Hokeiście Florida Panthers pokonali na wyjeździe drużynę Minnesota Wild 5:4 w meczu ligi NHL. Zwycięskiego gola strzelił Noel Acciari na niespełna sześć sekund przed końcową syreną. "Pantery" nigdy wcześniej nie wygrały w Saint Paul w regulaminowym czasie. Od 2001 roku, gdy Minnesota dołączyła do ligi, zespół z Florydy zwyciężył tylko raz, w 2010 roku, ale po karnych.

W poniedziałek dominowali gospodarze, co obrazuje statystyka strzałów na bramki 33-25. Na początku trzeciej tercji prowadzili 4:3, ale w końcówce goście odwrócili losy spotkania. Wyrównał Vincent Trocheck, a gdy zegar zbliżał się do 60. minuty, Acciari dał zwycięstwo "Panterom".

Obie drużyny zajmują dalsze lokaty w tabelach: Panthers - siódmą na Wschodzie, a Wild - dwunastą na Zachodzie.

W drugim poniedziałkowym meczu Colorado Avalanche pewnie wygrali u siebie z Detroit Red Wings 6:3. Po dwie bramki dla ekipy z Denver zdobyli Nazem Kadri i Nathan MacKinnon.

"Lawiny" umocniły się na drugiej pozycji w Konferencji Zachodniej, natomiast "Czerwone Skrzydła", z dorobkiem tylko 12 wygranych w 50 meczach, zamykają tabelę Konferencji Wschodniej.