Podolski porozumiał się z FC Koeln, ale wciąż nie wiadomo, gdzie będzie kontynuował karierę

Piłka nożna
Podolski porozumiał się z FC Koeln, ale wciąż nie wiadomo, gdzie będzie kontynuował karierę
fot. PAP/EPA

Urodzony w Polsce niemiecki piłkarz Lukas Podolski porozumiał się z FC Koeln i po zakończeniu sportowej kariery zamierza wrócić do Kolonii. Na razie jego rola w klubie nie jest znana. Mają ją ustalić wspólnie - zawodnik i władze.

Jeszcze niedawno Podolski przyznał, że marzy o występie na igrzyskach w Tokio. Teraz już wiadomo, że jest to niemożliwe, bo nie znalazł się on na liście 50 piłkarzy, jakich zgłosił niemiecki związek.

 

34-letni obecnie mistrz świata z 2014 od dwóch lat występuje w lidze japońskiej w barwach Vissel Kobe. Jak skończy mu się tam kontrakt, chce nadal grać w piłkę. To w FC Koeln jest wykluczone, ale klub zaproponował mu inne rozwiązanie. - Nie tylko chcielibyśmy związać się z Lukasem krótkoterminowo, ale również po zakończeniu jego piłkarskiej kariery widzimy go w naszym klubie - napisano na stronie FC Koeln.

 

Również Podolski jest zadowolony z rozmów, jakie przeprowadził w Kolonii. - Już się cieszę na wspólne projekty i na to, że razem będziemy planować, jak mogę pomóc klubowi. Kolonia była, jest i będzie moją ojczyzną, a FC moim klubem - zaznaczył. Prezes FC Koeln dodał, że Podolski jest idolem całego pokolenia kibiców. - I zawsze drzwi będą dla niego otwarte - powiedział Werner Wolf.

 

Niemiecki piłkarz grał w barwach FC Koeln w sumie przez czternaście lat. Teraz - po wygaśnięciu kontraktu w Kobe - prawdopodobnie będzie karierę kontynuować w tureckim zespole Antalyaspor.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze