Puchar Włoch: SSC Napoli - SS Lazio. Relacja i wynik na żywo

W jednym z najciekawszych starć ćwierćfinałowych Pucharu Włoch zmierzą SSC Napoli i SS Lazio. Ekipa z Rzymu to obrońca tego prestiżowego trofeum. Niedawno wywalczyli Superpuchar Włoch, pokonując faworyzowany Juventus. Ponadto rzymianie świetnie radzą sobie w Serie A. Z kolei neapolitańczycy są w kryzysie już od bardzo dawna. Relacja na żywo z meczu SSC Napoli - SS Lazio na Polsatsport.pl.

W 1/8 finału SSC Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie, wyeliminowało drugoligową Perugię (2:0). W Neapolu obie bramki dla gospodarzy zdobył Lorenzo Insigne, obie z rzutów karnych - w 26. i 38. minucie. Były to jego pierwsze w tym sezonie trafienia przed własną publicznością. Dotychczas w Serie A i Lidze Mistrzów gole strzelał tylko na stadionach rywali.

W doliczonym czasie pierwszej połowy sędzia podyktował trzecią jedenastkę, tym razem dla Perugii. Goście nie wykorzystali jednak okazji do zmniejszenia straty - uderzenie Pietro Iemmello obronił David Ospina. Zieliński grał do 84. minuty. Rezerwowymi w ekipie gości w tym meczu byli Arkadiusz Milik oraz - po raz pierwszy w tym sezonie - 17-letni bramkarz Hubert Idasiak.

Lazio natomiast, które zdobyło trofeum w ubiegłym roku, zagrało bez kilku podstawowych piłkarzy, ale i tak bez trudu rozbiło u siebie Cremonese 4:0. Jedną z bramek zdobył z rzutu karnego Ciro Immobile, który w tym sezonie strzelił łącznie 26 goli w 25 występach. Ponadto włoski super snajper zanotował 5 asyst.

Rzymianie w tym sezonie świetnie spisują się w Serie A. Mając zaległy mecz ligowy, zajmują trzecie miejsce, ale w przypadku wygranej z Hellasem Werona wyprzedzą drugi Inter Mediolan. W kibicach z błękitnej części "Wiecznego Miasta" narodziła się nadzieja na odzyskanie po równo 20 latach Scudetto. "Orły" są drugą ekipą w lidze włoskiej, jeśli chodzi o strzelone gole. W tej statystyce ustępują jedynie Atalancie Bergamo, która strzeliła w 20 meczach 50 goli. Lazio po 19. kolejkach ma na swoim koncie 46 zdobytych bramek.

Fani SSC Napoli mają w tym sezonie mało powodów do zadowolenia. Ekipa spod Wezuwiusza miała walczyć o mistrzostwo, a tymczasem drużyna, którą niedawno objął Gennaro Gattuso zajmuje w tabeli Serie A dopiero 11. miejsce! W ostatnich trzech meczach ligowych zespół z San Paolo poniósł same porażki. Ekipa Milika i Zielińskiego traci aktualnie do liderującego Juventusu po 20. kolejkach aż 27 punktów...

Relacja na żywo z meczu SSC Napoli - SS Lazio na Polsatsport.pl. Początek od godziny 20:45.