Udany powrót z kolonii karnej na boisko. Hat-trick Kokorina i... wypożyczenie

Aleksandr Kokorin, który w połowie września opuścił kolonię karną, wraca powoli na właściwe tory. Przynajmniej, jeśli chodzi o kwestie sportowe. Niespełna 29-letni napastnik strzelił hat-trick dla Zenita Sankt Petersburg w meczu sparingowym wygranym aż 10:0 z katarskim Al Uwaynah. W nagrodę Rosjanin został... wypożyczony do innego klubu.

Kokorin dołączył ponownie do Zenita Sankt Petersburg już dwa dni po wyjściu na wolność. Klub nie odwrócił się od 48-krotnego reprezentanta Rosji i podał mu dłoń, po tym, gdy przez blisko rok przebywał najpierw w areszcie, a następnie w kolonii karnej.

Doświadczony napastnik wyszedł w podstawowym składzie lidera ligi rosyjskiej we wtorkowym sparingu i już w 6. minucie otworzył wynik spotkania. Kolejne trafienie zaliczył trzy minuty później. Następne dwa gole dla rosyjskiej ekipy strzelił Artiom Dziuba. Kokorin hat-tricka skompletował w 36. minucie, a zespół z Sankt Petersburga prowadził 5:0.

W drugiej odsłonie Zenit wyszedł w innym zestawieniu, ale udało mu się znowu strzelić pięć goli. Tym razem na listę strzelców wpisali się Yordan Osorio, Sebastian Driussi oraz Sardar Azmoun, który podobnie, jak Kokorin zdobył trzy bramki.

Co ciekawe, Kokorin tego samego dnia został wypożyczony do PFK Soczi, które zajmuje ostatnie miejsce w lidze rosyjskiej. W ekipie beniaminka będzie miał więcej okazji do gry i powrotu do formy. Ostatni oficjalny mecz były reprezentant "Sbornej" rozegrał w październiku 2018 roku, czyli jeszcze zanim trafił do kolonii karnej. Wypożyczenie potrwa do końca sezonu.

Kokorin i Paweł Mamajew zostali skazani za udział w bójce i wandalizm. Obaj piłkarze oraz brat Kokorina - Kirył przebywali w areszcie od października 2018 roku. Wtedy w jednej z moskiewskich kawiarni doszło do bójki z ich udziałem. Gdy jeden z klientów zwrócił im uwagę na głośne zachowanie, zaczęli go obrażać i bić. Incydent został zarejestrowany na nagraniu wideo, które pojawiło się w internecie. Poszkodowanym okazał się urzędnik Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji, a ucierpiał także drugi pracownik resortu. Obaj trafili do szpitala, a sprawę zgłosili policji. Pak poinformował, że został uderzony krzesłem w głowę. Prawnik urzędnika przekazał także, że jego klient został również znieważony na tle narodowościowym.

Przed bójką w kawiarni piłkarze mieli pobić także kierowcę prezenterki telewizyjnej Olgi Uszakowej. Zaś źródła w Rosyjskich Kolejach ujawniły, że sportowcy zachowywali się agresywnie w pociągu nocnym, którym jechali do Moskwy po meczu ich drużyn (Zenit - FK Krasnodar) w Sankt Petersburgu.