Dwóch atakujących kontuzjowanych! Fatalna sytuacja w Indykpolu AZS

Siatkówka
Dwóch atakujących kontuzjowanych! Fatalna sytuacja w Indykpolu AZS
fot. PAP

W spotkaniu z Asseco Resovią w barwach Indykpolu AZS nie zobaczymy Remigiusza Kapicy. Atakujący akademików doznał kontuzji, która wykluczy go z gry na kilka tygodni. To ciężka sytuacja dla ekipy z Olsztyna. Przypomnijmy, że kontuzję leczy również Jan Hadrava.

Dla Kapicy obecny sezon PlusLigi jest debiutem w seniorskiej siatkówce. Młody zawodnik Indykpolu AZS do tej pory był zmiennikiem Jana Hadravy. Czeski siatkarz akademików nabawił się w grudniu kontuzji, w tej sytuacji Kapica stał się podstawowym atakującym zespołu. W całym sezonie wystąpił w 12 spotkaniach, w których zdobył 64 punkty (58 atak + 4 zagrywka + 2 blok).

 

Tuż przed rozpoczęciem ostatniego meczu z Aluron Virtu CMC Zawiercie, Kapica podczas wykonywania zagrywki, poczuł ból w prawej stopie. Charakter i wola walki młodego zawodnika, nie pozwoliły mu na zrezygnowanie w ostatniej chwili z występu w ważnym spotkaniu. Atakujący rozegrał cztery sety, w których zdobył 14 punktów. Na początku tygodnia Kapica przeszedł serię specjalistycznych badań.

 

Stwierdzone zostało złamanie zmęczeniowe kości śródstopia prawej stopy. Złamanie zmęczeniowe nie jest wynikiem nagłego, pojedynczego urazu - jak w przypadku zwykłego złamania. Do złamania zmęczeniowego przyczyniają się niewielkie, ale często i długo powtarzane mikrourazy kości, a także nadmierne obciążenia więzadeł i zmęczenie mięśni. Podstawowym leczeniem jest odciążanie, a w tym przypadku, chodzenie o kulach bez obciążania prawej kończyny dolnej. Czas odciążania zależy od postępu gojenia się kości. Przerwa w grze zawodnika potrwa więc kilka tygodni – wyjaśnił klubowy lekarz Wojciech Remiszewski.

 

Remigiuszowi Kapicy życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

RM, Indykpol AZS Olsztyn

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze