Leon, Bieniek i Bednorz w turnieju finałowym Pucharu Włoch

Siatkówka

Sir Safety Perugia, Cucine Lube Civitanova i Modena Volley zameldowały się w najlepszej czwórce Coppa Italia A1. W środowych spotkaniach wystąpili reprezentanci Polski.

Jedynym, który w środę pożegnał się z Pucharem Włoch był Bartosz Kurek. Atakujący i jego Vero Volley Monza uznali wyższość mistrza Italii, Cucine Lube Civitanova. Mateusz Bieniek został wyręczony przez kolegów: tego wieczoru nie opuścił kwadratu dla rezerwowych, ale jego zespół triumfował 3:1.

 

Dużo łatwiejsze przeprawy mają za sobą Perugia i Modena. Ekipa Wilfredo Leona, która broni tytułu zdecydowanie ograła Kioene Padwa 3:0, z kolei zespół Bartosza Bednorza nie dał szans Ravennie (3:0).

 

Na zakończenie tej fazy, w czwartek Milano zmierzy się z Trentino. Wówczas poznamy już ostatniego, czwartego uczestnika turnieju finałowego.

 

W rozgrywkach bierze udział osiem najlepszych zespołów pierwszej rundy fazy zasadniczej Serie A1. Stworzyły one ze sobą pary ćwierćfinałowe według klucza: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. W trakcie turnieju finałowego rozgrywane są półfinały i wielki finał. Zwycięzca Coppa Italia A1 ma zapewniony udział w Superpucharze Włoch oraz Pucharze Challenge.

 

Wyniki meczów ćwierćfinałowych:


Cucine Lube Civitanova - Vero Volley Monza 3:1 (25:23, 25:14, 18:25, 25:19)
Modena Volley - Consar Ravenna 3:0 (26:24, 25:13, 25:22)
Sir Safety Perugia - Kioene Padwa 3:0 (25:16, 27:25, 25:17)
Allianz Milano - Trentino Volley czwartek

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze