NHL: Trzy gole Vatrano w ciągu trzynastu minut

Frank Vatrano z Florida Panthers potrzebował zaledwie 13 minut na zdobycie trzech bramek w meczu hokejowej ligi NHL z Chicago Blackhawks (4:3). Wszystkie gole strzelił w drugiej tercji. To jego pierwszy hat-trick od ponad czterech lat.

Grający trzeci sezon w "Panterach" 24-letni Vatrano pokonał bramkarza w 27., 31. i 40. minucie. Łącznie w tym sezonie ma już 14 goli.

Poprzednio trzy bramki zdobył 18 grudnia 2015 roku. Był wtedy "pierwszoroczniakiem" w barwach Boston Bruins, a jego ówczesny zespół pokonał Pittsburgh Penguins 6:2.

We wtorek po pierwszej, bezbramkowej tercji, w drugiej zawodnicy Panthers triumfowali 4:1. W ostatniej odsłonie gracze Blackhawks doprowadzili do stanu 3:4, ale nie zdołali wyrównać.

Trenerem Florida Panthers jest Joel Quenneville, trzykrotny zdobywca Pucharu Stanleya z... Blackhawks. W hali w Chicago kibice przyjęli go owacją na stojąco.

W innym ciekawym, derbowym spotkaniu New York Rangers przegrali z New York Islanders 2:4. Po 44 minutach "Wyspiarze" prowadzili 4:0, a w końcówce rozmiary porażki zmniejszyli Paweł Buczniewicz i Chris Kreider.

W całym spotkaniu zawodnicy Rangers oddali aż 42 strzały, przy zaledwie 18 Islanders.