Porażka Masternaka w 1/8 finału turnieju w Sofii

Sporty walki
Porażka Masternaka w 1/8 finału turnieju w Sofii
fot. PAP

Znany z zawodowych ringów Mateusz Masternak (91 kg) przegrał minimalnie na punkty z Francuzem Paulem Ombą Biongolo w 1/8 finału turnieju bokserskiego w Sofii. Do ćwierćfinałów awansowały Sandra Kruk, Kinga Szlachcic (obie 57 kg) i Karolina Koszewska (69 kg).

32-letni Masternak był zawodowym mistrzem Europy, ale postanowił wrócić do olimpijskiego pięściarstwa. Jego marzeniem jest zdobycie kwalifikacji, a później medalu olimpijskiego w Tokio. Aby zrealizować cele, musi w marcu w Londynie wywalczyć "bilet" do Japonii. Drugą szansą będą majowe kwalifikacje światowe w Paryżu.

 

W Sofii w pierwszym pojedynku nieznacznie uległ Biongolo. Dwóch sędziów przyznało zwycięstwo Polakowi, a trzech innych ogłosił remis. I właśnie oni wskazali Francuza jako triumfatora tego pojedynku.

 

Porażki ponieśli także wszyscy inni polscy pięściarze, m.in. w 1/8 finału Damian Durkacz (63 kg) i Ryszard Lewicki (75 kg); pozostali w 1/16 finału. Do ćwierćfinału awansowały natomiast trzy podopieczne trenerki Karoliny Michalczuk: Kruk, Szlachcic oraz Koszewska. Kolejne walki stoczą w czwartek.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie