PŚ w biathlonie: Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata

Zimowe
PŚ w biathlonie: Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata
fot. PAP/EPA

W czwartek w słoweńskiej Pokljuce rozpocznie się ostatnia przed mistrzostwami globu runda Pucharu Świata w biathlonie. Polskę reprezentować będzie siedmioro zawodników, w tym Anna Mąka, która zastąpi Magdalenę Gwizdoń. Transmisje zawodów w Pokljuce od czwartku do niedzieli w Polsacie Sport Extra.

Trener kobiecej kadry Michael Greis zdecydował, że Gwizdoń będzie trenować, aby mieć optymalną formę na zmagania w Anterselvie (13-23 lutego).

 

- Liczę na nią bardzo w kontekście mistrzostw świata, dlatego zaplanowałem, że nie wystartuje w Pokljuce, tylko wróci do treningów - powiedział niemiecki szkoleniowiec.

 

27-letnia Mąka wystąpi w PŚ po raz pierwszy od dwóch lat.

 

- Ania o miejsce w składzie walczyła z Karoliną Pitoń. Bardzo długo szły łeb w łeb, ale w ostatnim starcie - w Pucharze IBU w Osrblie - wyraźnie lepsza była Anna i to zdecydowało - wyjaśnił Greis.

 

Liderką kadry pozostaje Monika Hojnisz-Staręga, która po udanym występie w biegu na dochodzenie na 10 km w Ruhpolding, w którym była siódma, awansowała na 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. W programie zawodów w Słowenii jest bieg indywidualny na 15 km (w piątek o godz. 14.15), w którym 28-letnia chorzowianka zwykle osiąga dobre wyniki.

 

Obok niej w Pokljuce zaprezentują się Kamila Żuk i Kinga Zbylut. Będzie im potrzebna wysoka lokata w piątkowym biegu, jeśli chcą zakwalifikować się do niedzielnego biegu ze startu wspólnego na 12,5 km. Wystąpi w nim 25 najlepszych biathlonistek w klasyfikacji generalnej oraz pięć najlepiej punktujących w Słowenii.

 

W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentować będą tradycyjnie Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Grzegorz Guzik. W programie tej rundy PŚ, która potrwa do niedzieli, są też supermikst oraz sztafeta mieszana 4x7,5 km.

 

Program zawodów PŚ w biathlonie, Pokljuka (Słowenia):

 

czwartek, 23 stycznia

 

bieg indywidualny na 20 km mężczyzn (godz. 14.15)

 

piątek, 24 stycznia

 

bieg indywidualny na 15 km kobiet (14.15)

 

sobota, 25 stycznia

 

supermikst (13.15)
sztafeta mieszana 4x7,5 km (15.00)

 

niedziela, 26 stycznia


bieg ze startu wspólnego na 15 km mężczyzn (12.15)
bieg ze startu wspólnego na 12,5 km kobiet (15.00)

 

Skład reprezentacji Polski:

 

kobiety

 

Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk (obie AZS AWF Katowice), Kinga Zbylut, Anna Mąka (obie BKS WP Kościelisko)

 

mężczyźni

Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec (obaj BKS WP Kościelisko), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec)

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze