Australian Open: Pewny awans Halep do trzeciej rundy

Rozstawiona z numerem czwartym Rumunka Simona Halep awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Była liderka światowego rankingu tenisistek pokonała Brytyjkę Harriet Dart 6:2, 6:4.

Halep czterokrotnie odpadła w pierwszej rundzie na kortach w Melbourne (2012-13, 2016-17), ale w ostatnich latach wiedzie jej się lepiej. W 2018 roku dotarła do finału, przegranego z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.

W poprzednim sezonie zakończyła rywalizację w Australian Open na czwartej rundzie, po porażce w trzech setach ze słynną Amerykanką Sereną Williams. W tegorocznej edycji Rumunka nie straciła jeszcze seta. Jej rywalką w 1/16 finału będzie Amerykanka Danielle Rose Collins (nr 26) lub Julia Putincewa z Kazachstanu.

W tej samej części drabinki turniejowej co Halep znajduje się Iga Świątek, która w czwartek wygrała z Hiszpanką Carlą Suarez Navarro 6:3, 7:5 i w trzeciej rundzie zagra z rozstawioną z "19" Chorwatką Donną Vekic. Teoretycznie Rumunka i Polka mogą się spotkać w ćwierćfinale.

W czwartym dniu rywalizacji pań nie odnotowano większych niespodzianek. Wygrała m.in. Czeszka Karolina Pliskova (nr 2), gładko pokonując Niemkę Laurę Siegemund 6:3, 6:3.