DevelopRes bez atakującej. Siatkarka przejdzie zabieg oka

Siatkówka
DevelopRes bez atakującej. Siatkarka przejdzie zabieg oka
fot. Cyfrasport

Kontuzja Tamary Gałuchy okazała się poważniejsza niż początkowo przypuszczano. Wstępne badania mówiły o wstrząśnieniu gałki ocznej. Po konsultacji z lekarzem uraz okazał się na tyle poważny, że będzie konieczny zabieg laserowy. Atakująca KS DevelopRes Rzeszów będzie wykluczona z gry przez 3 tygodnie.

Powodem urazu oka było mocne uderzenie piłką w głowę siatkarki na jednym z przedmeczowych treningów. Gałuchy zabrakło w składzie trenera Stephana Antigi już w ostatnim meczu wyjazdowym z KS Pałac Bank Pocztowy Bydgoszcz. Gałucha, za radą lekarza, w ogóle nie pojechała do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego.

 

- Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale jest to zabieg laserowy, niestety konieczny. Po nim zawodniczka musi odpoczywać. Treningi czy mecze są w tym momencie wykluczone. Liczymy, że Tamara wróci do zdrowia i znów będzie mogła nas wspierać – mówi wiceprezes KS DevelopRes Rzeszów Marek Pieniążek.

 

Kolejny mecz DevelopRes rozegra przed własną publicznością z Wisłą Warszawa. Nie wiadomo jednak czy drużyna ze stolicy w ogóle wybierze się na Podpromie. Ich ostatnie spotkanie zostało bowiem zweryfikowane na walkower, ponieważ siatkarki Wisły nie pojawiły się nawet na parkiecie.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze