Kovac pozostanie na ławce reprezentacji Serbii

Siatkówka
Kovac pozostanie na ławce reprezentacji Serbii
fot. Cyfrasport

Kontrakt Slobodana Kovaca wygasł zaraz po kwalifikacjach olimpijskich, które zakończyły się 10 stycznia. Federacja z Zoranem Gajiciem na czele zadecydowała, że mimo nieudanego występu serbskich siatkarzy w Berlinie, Kovac będzie kontynuował pracę z drużyną narodową.

Były siatkarz przejął męską reprezentację Serbii w sierpniu 2019 roku po tym, jak kadra prowadzona przez Nikolę Grbicia nie zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich 2020, podczas turnieju interkontynentalnego w Bari.

 

Kovac w świetnym stylu zainaugurował przejęcie drużyny narodowej. We wrześniu jego podopieczni, nie ponosząc porażki w całych zawodach, sięgnęli w Paryżu po tytuł mistrza Europy. Niestety tak dobrze nie było już podczas turnieju kontynentalnego w Berlinie. Po przegranej z Bułgarią, ekipa Kovaca pożegnała się z marzeniami o występach na igrzyskach w Tokio.

 

Srećko Lisinac próbował wytłumaczyć niepowodzenie swojego zespołu.

 

- Nie chcę zwalać winy za porażkę na to, że kilku naszych zawodników miało problemy zdrowotne. Nie zdołali wyleczyć się na ostatni mecz. Uros Kovacević nie mógł w pełni zaprezentować swoich możliwości w ataku, bo ma problemy z barkiem. Marko Ivović, nie zagrał na sto procent, ponieważ narzeka na uraz pleców. Pozostałe kwestie funkcjonowały bardzo dobrze podczas przygotowań. Uważam jednak, że siedem dni w trakcie sezonu klubowego to zdecydowanie zbyt mało, by odpowiednio przygotować się do tak ważnego turnieju, jak kwalifikacje olimpijskie - podsumował środkowy.

 

Najwidoczniej serbska federacja wysłuchała tłumaczeń za nieudany występ w turnieju kontynentalnym i przedłużyła kontrakt z Kovacem. Fakt, że trener przejął drużynę na mniej niż miesiąc przed EuroVolley 2019 i poprowadził ją do wywalczenia tytułu z pewnością dał mu uznanie i pomógł w podjęciu decyzji o dalszej współpracy z kadrą.

 

Serba możemy obserwować również na plusligowych parkietach. Od grudnia 2019 roku Kovac jest szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla.

Najbliższy mecz wicemistrza Polski odbędzie się 26 stycznia z VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie