PlusLiga: Trener Indykpolu AZS Olsztyn zrezygnował

Siatkówka
PlusLiga: Trener Indykpolu AZS Olsztyn zrezygnował
fot. Cyfrasport

Paolo Montagnani złożył rezygnację z funkcji pierwszego trenera zespołu Indykpol AZS Olsztyn. Przyczyną tej decyzji była fatalna seria porażek siatkarzy ze stolicy Warmii w rozgrywkach PlusLigi. W najbliższym, wyjazdowym meczu z GKS Katowice funkcję pierwszego szkoleniowca będzie pełnił Marcin Mierzejewski.

Montagnani trenerem ekipy z Olsztyna został w czerwcu 2019 roku, zastępując Michała Mieszko Gogola, który przeszedł do PGE Skry Bełchatów. Początek sezonu był dla olsztynian całkiem udany. Wygrali siedem spotkań, ponieśli zaledwie dwie porażki. Ostatnia wygrana miała jednak miejsce 2 grudnia (3:2 z BKS Visłą Bydgoszcz). Potem nastąpiła seria sześciu ligowych porażek, a do tego doszła jeszcze przegrana w ćwierćfinale Pucharu Polski z PGE Skrą. Czara goryczy przelała się po środowej porażce olsztynian z Asseco Resovią (1:3) w meczu 16. kolejki PlusLigi.

 

 

Włoch zostawił Indykpol AZS na ósmym miejscu w tabeli (19 punktów, 7 zwycięstw – 8 porażek). Drużyna spisywała się w ostatnim czasie poniżej oczekiwań, choć miała też spore kłopoty związane z kontuzjami atakujących Jana Hadravy i Remigiusza Kapicy, a także z mniejszymi urazami kilku innych zawodników.

 

WYNIKI, TABELA I TERMINARZ PLUSLIGI

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie