Polski trener w nowym zagranicznym klubie. Celem europejskie puchary

Piłka nożna
Polski trener w nowym zagranicznym klubie. Celem europejskie puchary
fot. Cyfrasport

Ekipa beniaminka łotewskiej ekstraklasy - FK Tukums poinformowała o zakontraktowaniu nowego szkoleniowca. Został nim 55-letni Polak, Marek Zub, który cieszy się wielką renomą w krajach nadbałtyckich.

Zub największe sukcesy trenerskie osiągał w litewskim Żalgirisie Wilno z którym zdobył dwa mistrzostwa oraz trzy puchary kraju. W swojej karierze miał już okazję pracować na Łotwie - w FK Spartaks Jurmała. Teraz nowym pracodawcą Zuba został beniaminek tamtejszej ekstraklasy FK Tukums, którego podstawowym celem jest spokojne utrzymanie się w lidze, a w dalszej perspektywie walka o europejskie puchary.

 

Kibice FK Tumuns są niezmiernie zadowoleni, że ktoś tak doświadczony i utytułowany jak Zub będzie pełnił rolę szkoleniowca ich zespołu. Polak, który pracował także w ligach białoruskiej i kazachskiej, cieszy się olbrzymim szacunkiem w tej części Europy. Polscy kibice mogą pamiętać 55-latka z pracy m.in. w Polonii Warszawa, Widzewie Łódź oraz GKS-ie Bełchatów. W 2013 roku jako szkoleniowiec Żalgirisu wyeliminował z rozgrywek eliminacji Ligi Europy Lecha Poznań.

 

Ekipa FK Tukums pod wodzą Zuba pierwszy mecz ligowy rozegra 15 marca.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze