Trentino uzupełniło grono półfinalistów Pucharu Włoch

Siatkówka
Trentino uzupełniło grono półfinalistów Pucharu Włoch
fot. Cyfrasport

W ostatnim ćwierćfinałowym meczu Pucharu Włoch Trentino Volley pewnie zwyciężyło z Allianz Milano 3:0. Tym samym poznaliśmy czwartego półfinalistę tegorocznych tych rozgrywek.

Całe spotkanie było popisem ofiarnej i wyrównanej gry po obu stronach siatki. U gospodarzy świetnie w ataku spisywał się Nimir Abdel-Aziz i Fabrizio Gironi, z kolei w ekipie Angelo Lorenzettiego niemożliwe piłki bronił Jenia Grebennikov. Ekipa Trentino ryzykowała zagrywką, co szczególnie w drugiej odsłonie zaowocowało nagrodą w postaci punktów. Do swojej skutecznej gry wrócił Luca Vettori i siatkarze Roberto Piazzy musieli uznać wyższość przyjezdnych 0:3.

 

Trentino zakwalifikowało się do Final Four rozgrywek i dołączy do reszty ekip, które w środę wywalczyły awans. Dzień wcześniej w najlepszej czwórce zameldowały się: ekipa Wilfreda Leona Sir Safety Conad Perugia, Cucine Lube Civitanova z Mateuszem Bieńkiem na środku siatki oraz Azimut Leo Shoes Modena, której barwy reprezentuje Bartosz Bednorz.

 

Ćwierćfinały nie były tak udane dla Bartosza Kurka, którego zespół Vero Volley Monza uznał wyższość mistrzowi Italii, Cucine Lube Civitanova.

 

Ekipy zakwalifikowane do Final Four, powalczą o pucharowe trofeum 22-23 lutego w Bolonii.

 

Wyniki meczów ćwierćfinałowych:

 

Allianz Milano - Trentino Volley 0:3 (23:25, 19:25, 19:25)
Cucine Lube Civitanova - Vero Volley Monza 3:1 (25:23, 25:14, 18:25, 25:19)
Modena Volley - Consar Ravenna 3:0 (26:24, 25:13, 25:22)
Sir Safety Perugia - Kioene Padwa 3:0 (25:16, 27:25, 25:17)

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie