57-letni trener... zagrał w meczu siatkarskiej ekstraklasy!

Do niecodziennego zdarzenia doszło podczas meczu słowackiej ekstraklasy siatkarzy pomiędzy VK Osmos Prievidza i VK KDS Sport Koszyce (0:3). Rozgrywający drużyny gospodarzy miał kłopoty i w drugim secie musiał go z konieczności zastąpić... 57-letni trener Rastislav Chudik.

Chudik jako zawodnik występował w klubach czeskich, słowackich oraz w Turcji, był też rozgrywającym reprezentacji Słowacji. Karierę skończył jednak w latach dziewięćdziesiątych. Potem pracował jako szkoleniowiec, również w Polsce. Prowadził m.in. Mostostal Kędzierzyn-Koźle (2004–05), Delektę Bydgoszcz (2007–09) oraz BBTS Bielsko-Biała (2016–17).

W meczu ligi słowackiej pomiędzy prowadzoną przez Chudika drużyną VK Osmos Prievidza i VK KDS Sport Koszyce, trener musiał z konieczności pojawić się na parkiecie przy stanie 12:16. Zmienił wówczas Martina Jancurę, który nie mógł kontynuować gry. Obu panów dzieli różnica wieku... 35 lat!

Wejście trenera na boisko najwyraźniej ożywiło grę gospodarzy, bo kilka minut później było 17:16. Końcówka należała jednak do ekipy z Koszyc i miejscowi przegrali. W trzecim secie trener gospodarzy grał od początku, aż do stanu 18:19. Siatkarze VK Osmos Prievidza ulegli w całym meczu 0:3 (24:26, 21:25, 22:25).