EBL: Enea Astoria pokonała Legię! 22 punkty Chylińskiego

Enea Astoria Bydgoszcz przez większość meczu kontrolowała sytuację i ostatecznie pokonała Legię Warszawa 96:87 w 18. kolejce Energa Basket Ligi. 22 punkty dla gospodarzy rzucił Michał Chyliński.

Spotkanie rozpoczęło się z małym opóźnieniem - w związku z awarią tablic i zegarów czasu gry. Obie drużyny zaczęły dość nerwowo i były nieskuteczne, ale po akcji Michała Chylińskiego to gospodarze prowadzili 14:6. Legia miała spore problemy w ofensywie, chociaż indywidualnie starał się o zmieniać Kahlil Dukes. Marcin Nowakowski rozkręcał się jednak w ataku i dzięki niemu Enea Astoria po 10 minutach prowadziła 24:15. W drugiej kwarcie bydgoszczanie uciekali nawet na 13 punktów po wsadzie Łukasza Frąckiewicza. Szansę na debiut w EBL dostawał Jaren Sina, a ekipa trenera Artura Gronka utrzymywała pewną przewagę. W końcówce pierwszej połowy serią 7:0 popisała się jednak drużyna z Warszawy i po trójce Sebastiana Kowalczyka przegrywała tylko 38:43.

W trzeciej kwarcie goście zbliżyli się nawet na trzy punkty, ale małą serią 6:0 odpowiedzieli zawodnicy z Bydgoszczy i ponownie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Później dodatkowo dobrze radzili sobie Michał Chyliński oraz Adam Kemp, a rzuty wolne Michała Aleksandrowicza ustawiły wynik po 30 minutach na 71:58. Legia w kolejnej części gry miała swoje zrywy, w czym głównie pomagał Dukes. W końcówce zbliżyła się jeszcze nawet na pięć punktów po akcji Milana Milovanovicia. Ważne trafienia w kluczowych momentach notowali jednak Michał Chyliński oraz A.J. Walton, a to dawało Enea Astorii sporo spokoju. Ostatecznie wygrała 96:87.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Michał Chyliński z 22 punktami i 5 zbiórkami. Dukes rzucił dla gości aż 28 punktów.

Enea Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 96:87 (24:15, 19:23, 28:20, 25:29)

Enea Astoria Bydgoszcz: Michał Chyliński 22, Kris Clyburn 15, Adam Kemp 13, Mateusz Zębski 10, A.J. Walton 9, Michał Aleksandrowicz 8, Marcin Nowakowski 8, Łukasz Frąckiewicz 6, Jaren Sina 3, Michał Nowakowski 2, Dorian Szyttenholm 0

Legia Warszawa: Kahlil Dukes 28, Michał Michalak 20, Milan Milovanovic 16, Sebastian Kowalczyk 12, Keanu Pinder 10, Mariusz Konopatzki 1, Adam Linowski 0, Patryk Nowerski 0, Jakub Nizioł 0