HME hokeistek na trawie 2. dywizji: Wysokie zwycięstwo Polek

Polskie hokeistki na trawie pokonały Walię 6:0 (4:0) w swoim pierwszym meczu halowych mistrzostw Europy drugiej dywizji, które w piątek rozpoczęły się w chorwackiej miejscowości Sveti Ivan Zelina. W kolejnym spotkaniu zmierzą się z Turcją.

Biało-Czerwone niezwykle udanie rozpoczęły rywalizację. W hokeju trawiastym Walia jest wyżej klasyfikowana od Polski, lecz w halowej odmianie ustępuje im co najmniej o klasę. Podopieczne Macieja Wrzesińskiego losy pojedynku rozstrzygnęły w drugiej kwarcie, kiedy to skrzętnie wykorzystywały nadarzające się okazje, a same nie pozwoliły rywalom na stwarzanie sytuacji. Po 20 minutach prowadziły już 4:0 i po zmianie stron selekcjoner mógł częściej na boisko wpuszczać rezerwowe zawodniczki.

W piątek polskie hokeistki zagrają jeszcze jedno spotkanie, o godz. 17 zmierzą się z Turcją. Kolejnymi rywalkami będą Chorwatki, Szkotki, Litwinki i Rosjanki. W turnieju startuje siedem reprezentacji, które grają systemem "każdy z każdym".

Dwie najlepsze drużyny wywalczą awans do mistrzostw Europy elity.

Polska - Walia 6:0 (4:0)

Bramki: Monika Polewczak (3-krótki róg), Paula Sławińska (14, 35-krótki róg), Amelia Katerla (15-krótki róg), Natasza Suszyńska (20), Magdalena Zagajska (36).