LSK: Siatkarki Chemika pokonały Pałac

W meczu 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Grupa Azoty Chemik Police pokonała Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0. Siatkarki z Bydgoszczy nawiązały walkę, ale faworyzowane gospodynie były górą w każdym z setów.

Siatkarki z Bydgoszczy lepiej od gospodyń rozpoczęły premierową odsłonę (6:9), ale policzanki szybko wyrównały stan seta, a po asie serwisowym Gyselle Silvy objęły prowadzenie 14:13. W dalszej części seta utrzymywały dwu-, trzypunktową przewagę (17:15, 22:18). Martyna Grajber wywalczyła piłkę setową (24:19), a Iga Wasilewska ustaliła wynik na 25:20.

Set numer dwa był bardziej wyrównany. Gospodynie zaczęły budować przewagę od stanu 15:15. Po asie serwisowym Silvy na 23:19 wydawało się, że pewnie wygrają tę partię. Bydgoszczanki zdołały jednak nawiązać walkę, złapały punktowy kontakt (23:22). Ich atak w siatkę dał jednak piłkę setową przeciwniczkom. Pałac odpowiedział jeszcze atakiem Moniki Fedusio, ale potężne uderzenie Wilmy Salas w kolejnej akcji zakończyło seta (25:23).

Trzecia odsłona toczyła się przy przewadze siatkarek z Polic (6:3, 10:8, 13:9). W środkowej części seta wypracowały sobie już znaczącą przewagę, po asie serwisowym Silvy prowadziły 19:13. Siatkarki Pałacu nie rezygnowały, zmniejszyły punktowy dystans (19:16, 22:20). I tym razem jednak ostatnie słowa należały do gospodyń, a konkretnie do Salas, która skończyła dwie decydujące piłki (25:20).

Najwięcej punktów: Wilma Salas Rosell (19), Gyselle Silva Franco (15), Iga Wasilewska (11) – Grupa Azoty Chemik; Monika Fedusio (12), Anna Stencel (10) – Bank Pocztowy Pałac. Policzanki były skuteczniejsze w ofensywie oraz groźniejsze od rywalek w polu zagrywki (5–2 w punktowych serwisach, 3 asy Gyselle Silva, 2 – Marlena Kowalewska). MVP: Wilma Salas Rosell.

Grupa Azoty Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:23, 25:20)

Grupa Azoty Chemik: Marlena Kowalewska, Wilma Salas, Iga Wasilewska, Gyselle Silva Franco, Irina Truszkina, Martyna Grajber – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Martyna Łukasik, Pola Nowakowska. Trener: Ferhat Akbas.
Bank Pocztowy Pałac: Magdalena Mazurek, Monika Fedusio, Marta Ziółkowska, Izabella Rapacz, Anna Stencel, Ewelina Żurowska – Monika Jagła (libero) oraz Patrycja Balmas, Julia Reszelewska (libero). Trener: Piotr Matela.