ME w łyżwiarstwie figurowym: Kurakowa 13. po programie krótkim

Reprezentantka Polski Jekaterina Kurakowa zajmuje 13. miejsce po programie krótkim mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym w Grazu. Prowadzi Rosjanka Aliona Kostorna. Zmagania zakończyły pary sportowe, też zdominowane przez Rosjan - wygrali Aleksandra Bojkowa i Dmitrij Kozłowski.

Złoci medaliści par sportowych prowadzili już po programie krótkim. W piątek ponownie okazali się zdecydowanie najlepsi.

Na drugie miejsce z trzeciego awansowali Jewgenia Tarasowa i Władimir Morozow, a trzecie zajęli Daria Pawliuczenko i Denis Chodykin.

Polacy w tej konkurencji nie startowali.

Rok temu w ME w Mińsku Bojkowa i Kozłowski wywalczyli brąz.

Po programie krótkim solistek prowadzi 16-letnia Aliona Kostorna, przed rodaczkami Anną Szczerbakową i Aleksandrą Trusową.

Do sobotniego programu dowolnego z udziałem 24 zawodniczek (startowało 37) awansowała Kurakowa. Reprezentantka Polski z dorobkiem 58,49 pkt zajęła w piątek 13. miejsce.