Rajdowe MŚ: Ogier liderem w Monte Carlo! Wypadek Tanaka

Moto
Rajdowe MŚ: Ogier liderem w Monte Carlo! Wypadek Tanaka
fot. PAP

Sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC) prowadzi po drugim etapie w Rajdzie Monte Carlo, pierwszej rundzie mistrzostw świata. Na drugim piątkowym odcinku specjalnym poważny wypadek miał obrońca tytułu Estończyk Ott Tanak (Hyundai I20 WRC).

Drugi po piątkowym etapie ze stratą 1,2 s jest Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris WRC). Na trzeciej pozycji plasuje się Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) - strata 6,4 s.

 

Obaj kierowcy ekipy Toyoty - Ogier i Evans debiutują w tym roku tym zespole.

 

"To był ciężki dzień. Zużyłem wszystkie opony, więc cieszę się, że jestem liderem. Czas także nie jest zły" - ocenił etap Ogier.

 

"To nie był zły dzień, choć trochę nas zaskoczyła trasa. Było bowiem więcej błota niż się spodziewaliśmy" - dodał Evans.

 

Tanak na drugim piątkowym odcinku przy prędkości 180 km/h prawym przodem samochodu "złapał" pobocze, wypadł z drogi, kilka razy rolował. Kierowca i pilot Marti Jarveoja o własnych siłach opuścili rozbity samochód, ale zostali odwiezieni do szpitala, gdzie przeszli badania. Nie stwierdzono o nich żadnych poważnych obrażeń, ale lekarze zdecydowali się zatrzymać ich na obserwacji.

 

Tanak, po zdobyciu tytułu mistrza świata w 2019 roku jako kierowca zespołu Toyoty, w tym roku startuje w teamie fabrycznym Hyundaia.

 

Na czwartej pozycji ze stratą 1.06,9 sklasyfikowany jest dziewięciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb, który jest w tym sezonie także kierowca ekipy Hyundaia.

 

Z ośmiu dotychczas rozegranych odcinków specjalnych po trzy wygrali Ogier i Evans, na dwóch najszybszy był Neuville.

 

Na sobotę zaplanowano dwa powtarzane oesy: St-Leger-les-Melezes - La Batie-Neuve (16,87 km) i La Breole - Selonnet (20,73 km). Start pierwszej załogi o 9.38.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Rajd Dakar 2022: Flash - 13.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie