32:318 w pięciu meczach! Boliwia zakończyła udział w mistrzostwach Ameryki Południowej

Piłka ręczna

Reprezentacja Boliwii w piłce ręcznej zakończyła udział w mistrzostwach Ameryki Południowej. W swoim ostatnim spotkaniu przegrała z Paragwajem 7:53. Tym samym zajęła oczywiście ostatnie szóste miejsce.

Cztery z sześciu zespołów, które startują w mistrzostwach Ameryki Południowej, zagwarantują sobie udział w mistrzostwach świata w Egipcie w 2021 roku. Większych problemów nie mieli Brazylijczycy oraz Argentyńczycy, a swoje zrobili również Urugwajczycy oraz Chilijczycy. Od tej czwórki wyraźnie odstawały reprezentacje Paragwaju oraz Boliwii.

Szczególnie postawa reprezentacji Boliwii przykuwała uwagę fanów na całej kuli ziemskiej. Wyniki mówiły jednak same za siebie. Niecodziennie porażki były czymś na skalę światową. Jak prezentowały się te rezultaty?

7:82 z Argentyną
9:7 z Brazylią
1:55 z Urugwajem
8:51 z Paragwajem

W sobotę Boliwia kończyła swój udział spotkaniem z Chile. Nikt raczej nie spodziewał się większego przełomu, dlatego wynik 24:0 do przerwy dla faworytów nie mógł dziwić. Po przerwie wydarzyło się jednak coś, czego do tej pory nie było. Boliwia rzuciła siedem bramek, co jest jej najlepszym wynikiem w jednej połowie w trakcie tego turnieju. To tylko śmiech przez łzy, gdyż rywale pewnie wygrali 53:7.

W pięciu meczach Boliwia rzuciła 32 bramki, a straciła 318, co średnio daje nieco ponad 63 trafienia na spotkanie.