La Liga: Barcelona poległa w Walencji! Pierwsza porażka Setiena

Ciężko nazwać udanymi początki Quique Setiena za sterami Barcelony. Mimo dwóch skromnych zwycięstw na koncie, Duma Katalonii imponowała tylko liczbą wymienionych podań. Starcie z silniejszym rywalem zakończyło się tragicznie: Valencia wygrała z Barcą 2:0.

To gospodarze zaprezentowali się dużo lepiej na Mestalla i dominowali od pierwszych minut. Bardzo kiepski występ zaliczył Lionel Messi, a Nietoperze mogły wyjść na prowadzenie już w dziesiątej minucie. Gerard Pique faulował w polu karnym, jednak z strzał Maxiego Gomeza z jedenastu metrów obronił Marc-Andre Ter Stegen.

Niemiecki golkiper był już jednak bezradny po zmianie stron. Tuż po przerwie do własnej siatki trafił Jordi Alba, a swego na kwadrans przed końcem spotkania dopiął Gomez. Napastnik bezbłędnie wykończył kontratak gospodarzy.

Podopieczni Setiena byli bezradni, a chwilę później mógł być nokaut w postaci trzeciej bramki. Sędziowie anulowali jednak efektowne trafienie wolejem obrońcy Gabriela Paulisty. Brazylijczyk miał faulować Pique zanim oddał strzał.

Messi był bliski zmniejszenia strat w doliczonym czasie gry, jednak zmarnował dogodną sytuację i Duma Katalonii wyjechała z Walencji z niczym.

Valencia CF - FC Barcelona 2:0 (0:0)
Bramki: Alba sam. 48, Gomez 77

Valencia: Jaume; Wass, Garay, Paulista, Gayá; Kondogbia, Coquelin, Ferrán, Soler; Gameiro (Rodrigo 59), Maxi Gomez (J. Costa 79)

FC Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba; Busquets, De Jong (Rakitic 85), Arthur (Vidal 56); Ansu Fati (Collado 85), Griezmann, Messi

Żółte kartki: Coquelin - Pique, Umtiti, Busquets.