Lech Poznań przegrał z Szachtarem Donieck

Przebywający na zgrupowaniu w tureckim Belek piłkarze Lecha Poznań przegrali z mistrzem Ukrainy Szachtarem Donieck 0:1 (0:0) w swoim drugim meczu sparingowym. 28 stycznia lechici rozegrają dwa spotkania kontrolne - z FK Vozdovac Belgrad i NK Maribor.

Przed rokiem oba zespoły również zmierzyły się w meczu towarzyskim, wówczas Ukraińcy wygrali 3:0. W sobotnie popołudnie przewaga Szachtara nie była już tak wyraźna, ale w ciągu 90 minut stworzyli znacznie więcej bramkowych sytuacji. Wykorzystali tylko jedną, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w dużym zamieszaniu, najprzytomniej zachował się Serhij Krywcow, który z bliska nie dał szans Mickey'owi van der Hartowi.

Najlepszej okazji do wyrównania nie wykorzystał Tymoteusz Puchacz, który w 73. minucie po indywidualnej akcji przegrał pojedynek sam na sam z ukraińskim bramkarzem.

Trener "Kolejorza" Dariusz Żuraw w sobotnim meczu sprawdził dyspozycję 17 zawodników.

To było drugie spotkanie kontrolne lechitów podczas zgrupowania w Turcji. Wcześnie bezbramkowo zremisowali z rumuńską Astrą Giurgiu. We wtorek poznaniacy rozegrają dwa sparingu - z FK Vozdovac Belgrad i NK Maribor.

Lech Poznań - Szachtar Donieck 0:1 (0:0)

Bramka: Serhij Krywcow 50