Maliszewska: Cieszyłam się z każdego kolejnego biegu

Zimowe

Brązowa medalistka mistrzostw Europy w short tracku na 500 m Natalia Maliszewska cieszy się, że znów dotarła do finału imprezy, w której przed rokiem triumfowała. - Cieszyłam się z każdego kolejnego pokonywanego biegu - powiedziała po występie w Debreczynie.

Wicemistrzyni świata z 2018 roku nie zdołała na Węgrzech powtórzyć sukcesu sprzed roku z Dordrechtu. Złoty medal wywalczyła tym razem Holenderka Suzanne Schulting, a srebrny - Włoszka Martina Valcepina.

 

- Znaleźć się znowu w najlepszej czwórce kobiet w Europie to wielka sprawa. Znowu jestem z tymi samymi dziewczynami i znowu z nimi startuję. Cieszyłam się z każdego kolejnego pokonywanego biegu - powiedziała Maliszewska, cytowana w komunikacie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

 

W finale Polka startowała z trzeciej pozycji.

 

- To ma bardzo duże znaczenie, bo ja miałam do tego pierwszego klocka troszeczkę dalej. Zawsze chciałabym mocniej, ale w tym biegu nic więcej nie mogłam zrobić. Nie mogłam nic więcej zrobić, a wracam z medalem. Super - cieszyła się 24-letnia zawodniczka.

 

Z wyniku podopiecznej zadowolona była też trenerka reprezentacji Polski Urszula Kamińska.

 

- Każdy medal jest bardzo cenny i w samych pozytywach możemy mówić o tym występie. Natalka pokazała, że potrafi być bardzo szybka. Lepsza pozycja na starcie prawdopodobnie dałaby jej lepszy medal, ale jesteśmy zadowoleni z tego, bo on też daje pewność siebie. I mam nadzieję, że pozwoli nam na jeszcze bardziej emocjonującą końcówkę sezonu - skomentowała.

 

Kamila Stormowska odpadła w półfinale i zajęła dziewiąte miejsce, a Nicole Mazur - w ćwierćfinale (16. lokata).

 

W niedzielę Maliszewska wystartuje jeszcze na 1000 m. W piątkowych eliminacjach miała najlepszy czas.

 

- No właśnie, nie zapominajmy o tym tysiącu, bo naprawdę w ostatnim czasie zaczynam się z tym dystansem lubić. W seriach eliminacyjnych miałam najszybszy czas. Sama jestem ciekawa, jak to może wyjść - stwierdziła.

 

W lutym odbędą się zawody Pucharu Świata w Dreźnie (7-9) i Dordrechcie (14-16). Główną imprezą będą mistrzostwa świata w Seulu od 13 do 15 marca.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie