PŚ w snowboardzie: Król w pierwszej dziesiątce w Piancavallo

Aleksandra Król zajęła ósme miejsce w slalomie równoległym w zawodach snowboardowego Pucharu Świata we włoskim Piancavallo. Zwyciężyła Szwajcarka Julie Zogg. Wśród mężczyzn triumfował Austriak Andreas Prommegger, a Oskar Kwiatkowski sklasyfikowany został na 26. pozycji.

Król udanie wystartowała w kwalifikacjach awansując do szesnastki walczącej dalej systemem pucharowym. W 1/8 finału pokonała Rosjankę Milenę Bykową, ale w ćwierćfinale musiała uznać wyższość innej rosyjskiej zawodniczki - Jelizawiety Salichowej i ostatecznie została sklasyfikowana na ósmym miejscu. Druga z Polek Weronika Biela odpadła w kwalifikacjach zajmując 30. miejsce.

Na medalowych pozycjach uplasowały się snowboardzistki prowadzące w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tym razem jednak liderka PŚ Ramona Hofmeister (Niemcy) musiała zadowolić się trzecim miejscem, a w finale triumfowała Zogg, minimalnie, o 0,12 s, wyprzedzając inną Niemkę Selinę Joerg. Aleksandra Król jest w Pucharze Świata 20.

Do "16" nie zdołał tym razem awansować Oskar Kwiatkowski, zajmując w kwalifikacjach 26. lokatę. W finale rywalizacji mężczyzn spotkało się dwóch najstarszych uczestników sobotniego slalomu - w pojedynku 40-latków zwyciężył Austriak Andreas Prommegger wyprzedzając Włocha Rolanda Fischnallera. Trzecie miejsce zajął Niemiec Stefan Baumeister. W klasyfikacji generalnej PŚ zdecydowanie prowadzi Fischnaller przed Prommeggerem i Baumeisterem. Kwiatkowski jest sklasyfikowany na 16. miejscu.