Trzecie miejsce Skrzypulec i Ogar w Pucharze Świata w Miami

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły trzecie miejsce w klasie 470 w regatach żeglarskiego Pucharu Świata w Miami. Była to jedyna polska załoga w tej imprezie.

Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Ogar (UKŻ Wiking Toruń), siódme w ubiegłorocznych mistrzostwach świata i trzecie w próbie przedolimpijskiej, startem na Florydzie rozpoczęły przygotowania do występu w igrzyskach Tokio, gdyż Polska wywalczyła kwalifikację w tej konkurencji, a one są zdecydowanie najlepszą krajową załogą.

W Miami triumfowały mające ostatnio dobrą passę Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz. Mistrzynie Europy, triumfatorki próby przedolimpijskiej w Enoshimie i brązowe medalistki ubiegłorocznych mistrzostw świata wygrały pięć z ośmiu wyścigów, w tym ostatni, medalowy w sobotę.

Dzięki drugiej lokacie w podwójnie punktowanej finałowej próbie z udziałem czołowej "10" na drugi stopień podium wskoczyły srebrne medalistki mistrzostw globu z 2017 roku Słowenki Tina Mrak i Veronika Macarol.

Biało-Czerwone utrzymały w sobotę trzecią pozycję, którą zajmowały po siedmiu startach. Od początku regat prezentowały równą formę, gdyż jeden wyścig wygrały, trzykrotnie były trzecie, a ich najsłabszym rezultatem była 12. lokata.

W USA zabrakło mistrzyń globu Brytyjek Hannah Mills i Eilidh McIntyre.