Arka przegrała z uczestnikiem Ligi Mistrzów

Piłkarze Arki Gdynia przegrali z Crveną Zvezdą Belgrad 2:3 (2:1) w swoim drugim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji. Bramki dla gdynian zdobyli Damian Zbozień i Fabian Serrarens.

W konfrontacji z mistrzem i liderem ekstraklasy Serbii trener Arki Aleksandar Rogic zdecydował się w 65. minucie zmienić prawie cały skład – do szatni nie udał się jedynie bramkarz Pavels Steinbors. W drugiej połowie na boisku pojawił się pozyskany z holenderskiego SC Heerenveen 24-letni serbski skrzydłowy Nemanja Mihajlovic.

W pierwszym sparingu żółto-niebiescy przegrali 0:1 z czwartą drużyną azerskiej ekstraklasy Sumgait FK.

W Larze koło Antalyi gdynianie przebywać będą do 1 lutego i w tym czasie rozegrają jeszcze dwa spotkania. Ich rywalami będą we wtorek FK Struga Trim-Lum z Macedonii Północnej oraz w piątek Lokomotiw Płowdiw. Po powrocie z obozu arkowcy dostaną dwa dni wolnego i 3 lutego rozpoczną bezpośrednie przygotowania do pierwszego w rundzie wiosennej meczu.

Na jej inaugurację podejmą w piątek 7 lutego drugą w tabeli Cracovię.