LSK: Rollercoaster w Łodzi. Triumf ŁKS-u

W niedzielnym spotkaniu 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet ekipa ŁKS-u Commercecon Łódź pokonała we własnej hali DPD Legionovię Legionowo 3:0. Mecz dostarczył wielu emocji i każdy z setów kończył się identycznym wynikiem. MVP została wybrana rozgrywająca Eva Mori.

W pierwszym starciu obu drużyn legionowianki wygrały 3:0, toteż siatkarki ŁKS-u liczyły na rewanż. Miejscowe zrealizowały swój cel w stu procentach, aczkolwiek wynik końcowy zupełnie nie odzwierciedla losów rywalizacji.

Wszystkie partie były bardzo wyrównane i decydowały niuanse o poszczególnych zwycięstwach ŁKS-u.

W pierwszym secie Legionovia prowadziła już 20:17, ale znakomitą końcówkę zanotowały gospodynie. Przy stanie 23:22 dla gości, zawodniczki z centralnej Polski zdobyły trzy "oczka" z rzędu i rzutem na taśmę mogły cieszyć się z wygranej.

W drugim secie Legionovia także miała kilkupunktową zaliczkę (18:14), ale podobnie jak w poprzedniej partii, nie udało się jej utrzymać prowadzenia. W tym fragmencie łodzianki zdobyły aż sześć punktów w jednym ustawieniu! Co ciekawe, nie był to decydujący moment w tym secie, ponieważ przyjezdne zdołały nie tylko doprowadzić do remisu, ale znowu wypracować sobie przewagę (23:20). Huśtawka nastrojów jaką przeżywali kibice obu zespołów była niesamowita. ŁKS tym razem zdobył pięć kolejnych punktów, m.in. dzięki świetnej postawie Ewy Kwiatkowskiej na środku, i po wielkich emocjach wygrał kolejny raz do 23.

Nieco inny przebieg miała trzecia odsłona, w której to łodzianki wyszły na prowadzenie 9:6. W dalszej fazie Legionovia zdążyła doprowadzić do remisu (12:12), aby znowu pozwolić rywalkom na odskoczenie. Mimo ambitnych prób przyjezdnych, ŁKS dowiózł zwycięstwo do końca i dzięki temu awansował na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając Legionovię.