Maraton odwołany z powodu koronawirusa

Lekkoatletyka
Maraton odwołany z powodu koronawirusa
fot. PAP/EPA

W Hongkongu z powodu zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem odwołano coroczny maraton, do udziału w którym zarejestrowało się już 74 tysiące biegaczy. Tak jak w latach ubiegłych biegi maratońskie miały być rozegrane 8 i 9 lutego na czterech dystansach; 10km, 42 km 195 metrów, półmaraton i trzykilometrowy dystans dla biegaczy na wózkach inwalidzkich.

Z powodu zagrożenia koronawirusem organizatorzy postanowili odwołać masową imprezę i zwrócić wpisowe wpłacone przez uczestników. W Hongkongu potwierdzono pięć przypadków choroby wywołanej koronawirusem nowego typu.

 

Jak poinformowało w niedzielę rano ministerstwo zdrowia Chin liczba zgonów wywołanych koronawirusem wzrosła do 56. 1975 osób jest zakażonych i hospitalizowanych , stan 324 pacjentów jest oceniany jako ciężki.

 

Na świecie wirus wykryto w Tajlandii (u 4 chorych) , Wietnamie (2), Singapurze (3), Japonii (3), Korei Południowej (2), Tajwanie (1), Nepalu (1), Malezji (3), Australii(2) ,Francji(2) i , jak poinformowało w niedzielę rano ministerstwo zdrowia Kanady, obecność wirusa stwierdzono u chorego Kanadyjczyka, który przyleciał z Chin do Toronto. Najprawdopodobniej wirus dotarł też na Wyspy Brytyjskie.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze