NHL: Pacific Division wygrała z Atlantic Division w Meczu Gwiazd

Pacific Division wygrała z Atlantic Division 5:4 w Meczu Gwiazd hokejowej ligi NHL. Zwycięskiego gola strzelił Czech Tomas Hertl na dwie i pół minuty przed końcową syreną. 65. edycja All-Star Game odbyła się w St. Louis. Ponadto dwie bramki dla drużyny Pacyfiku zdobył Elias Pettersson, a po jednej - Amerykanin Max Pacioretty i Niemiec Leon Draisaitl.

W spotkaniach półfinałowych ekipa Pacific wyeliminowała Central Division 10:5, natomiast Atlantic pokonała Metropolitan Division 9:5. Wszystkie mecze trwały dwa razy po dziesięć minut, a na lodzie w każdym zespole przebywało po trzech graczy z pola plus bramkarz. W tej formule Mecz Gwiazd jest rozgrywany od 2016 roku.

Najlepszym zawodnikiem All-Star Game został uznany David Pastrnak z Atlantic Division. W dwóch spotkaniach Czech zdobył cztery bramki i zanotował dwie asysty.

"Wszyscy chcieliśmy wygrać na koniec dnia. Szkoda, że się nie udało. Nie wiem, w jaki sposób wygrałem głosowanie na MVP Meczu Gwiazd. Sądziłem, że ten tytuł przypadnie zawodnikowi zwycięskiej drużyny" - powiedział Pastrnak, gracz Boston Bruins. W finałowym meczu strzelił jednego gola i miał jedną asystę.

Od pięciu lat, gdy w Meczu Gwiazd obowiązuje formuła miniturnieju, drużyna Pacyfiku triumfowała trzykrotnie. W sobotę powtórzyła sukces z Nashville (2016) i Tampa Bay (2018). Zwycięzcy otrzymali do podziału milion dolarów.

W przyszłym roku Mecz Gwiazd odbędzie się w Sunrise na Florydzie.