PlusLiga: Zwycięstwo Cuprum. Fatalna postawa Asseco Resovii

W drugim niedzielnym meczu 17. kolejki PlusLigi ekipa Asseco Resovii Rzeszów przegrała przed własną publicznością z Cuprum Lubin 0:3. Przyjezdni dominowali w każdym secie i zasłużenie zainkasowali komplet punktów.

Po kilku udanych meczach podopiecznych Piotra Gruszki, wróciły stare koszmary. Rzeszowianie, mimo kiepskiej formy w tym sezonie, byli faworytami starcia z Cuprum, wyprzedzając ich przed tym spotkaniem o cztery punkty. Ci jednak zaprezentowali się bez kompleksów i wykorzystali kolejny słaby dzień w wykonaniu Resovii.

Wyniki poszczególnych setów jasno sugerują, że to przyjezdni dyktowali warunki gry. W premierowej odsłonie siatkarze z Lubina szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (14:9). Jak się później okazało, był to kluczowy moment tej partii, ponieważ gospodarze nie byli już w stanie dogonić rywali.

W drugim secie obraz gry nieco uległ zmianie. Do stanu 20:19 dla Cuprum, kibice w hali na Podpromiu byli świadkami wyrównanej gry i wymiany cios za cios. Wówczas goście zdobyli aż cztery "oczka" z rzędu. Zagrywka w siatkę Bartłomieja Lemańskiego zakończyła rywalizację.

O ile wydawało się, że dwa pierwsze sety były jednostronne, to trzeci był kataklizmem w wykonaniu Resovii. Cierpliwość tracili kibice rzeszowskiego zespołu, którzy co chwila fundowali porcję głośnych gwizdów wobec fatalnej postawy ich zawodników. Ci byli bezradni. Dowód? Druzgocący wynik 7:0 na początku trzeciej partii dla Cuprum. W pewnym momencie na tablicy świetlnej widniał rezultat 20:7! Ostatecznie lubinianie wygrali do 14 i cały mecz 3:0.

W tabeli PlusLigi ekipa Cuprum zbliżyła się do jedenastej Resovii na jeden punkt.