PŚ w kolarstwie torowym: Staniszewski drugi w omnium, Sarnecki trzeci w keirinie

Daniel Staniszewski zajął drugie miejsce w omnium w ostatnich w sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w kanadyjskim Milton. Polak przegrał tylko z Holendrem Janem Willemem van Schipem. Trzeci w keirinie był Rafał Sarnecki.

22-letni Polak zaczął rywalizację w tej wielobojowej konkurencji od czwartego miejsca w scratchu, czyli wyścigu "na kreskę", był 10. w tempowym, szósty w eliminacyjnym oraz najlepszy w punktowym.

Zgromadził 137 pkt, ustępując o 13 van Schipowi, złotemu medaliście ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich w omnium i wicemistrzowi świata z 2018 roku.

Trzeci ze startą trzech punktów do Staniszewskiego był Amerykanin Gavin Hoover.

Polak, który startował w trzech z sześciu zawodów, uplasował się na ósmej pozycji w klasyfikacji PŚ, którą wygrał szósty w Kanadzie Grek Christos Volikakis.

Na najniższym stopniu podium w keirinie stanął Sarnecki. Polski sprinter, który w piątek nie załapał się do trójki startującej w drużynie (zajęła drugą pozycję), w sobotę świetnie spisał się w wyścigu za tzw. derną, czyli motocyklem dyktującym tempo. Był drugi w starcie eliminacyjnym, trzeci w półfinale i to osiągnięcie powtórzył w decydującej rozgrywce. Szybsi byli tylko mistrz globu z 2016 roku Niemiec Joachim Eilers oraz Kolumbijczyk Kevin Santiago Quintero Chavarro.

W klasyfikacji PŚ triumfował urodzony w Australii reprezentant Tajlandii Jai Angsuthasawit, który w ostatnich zawodach był ósmy. Krzusztof Maksel był 23., a Sarnecki po jednym starcie - 32.

W finale sprintu kobiet Holenderka Laurine van Riessen, która ma w dorobku medal olimpijski w... łyżwiarstwie szybkim, pokonała najszybszą w eliminacjach Kanadyjkę Kelsey Mitchell, a w rywalizacji o trzecią lokatę Amerykanka Madalyn Godby wygrała z Francuzką Mathilde Gros.

Z kolei w kobiecym madisonie zwyciężyły Brytyjki Neah Evans i Laura Kenny, przed Belgijkami Jolien D'Hoore i Lotte Kopecky oraz Amerykankami Megan Jastrab i Jennifer Valente.

Polki w obu tych konkurencjach nie startowały.

W piątek biało-czerwoni zajęli drugie pozycję w sprincie drużynowym zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zakończenie zawodów - w niedzielę.