PŚ w snowboardzie: Polska dziewiąta w slalomie równoległym

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zajęli dziewiąte miejsce w drużynowym slalomie równoległym snowboardowego Pucharu Świata w Piancavallo. Triumfowali Niemcy Ramona Hofmeister i Stefan Baumeister.

Król i Kwiatkowski w pierwszej rundzie wygrali z Ukraińcami Witą Bodnaruk i Mychajłą Charukiem. W 1/8 finału zaś nie sprostali Rosjanom Natalii Sobolewej i Dmitrijowi Łoginowi. Na podium za Hofmeister i Baumeisterem znaleźli się Włosi Nadya Ochner i Daniele Bagozza oraz Austriacy Claudia Riegler i Andreas Prommegger.

W drużynowym slalomie równoległym, który odbył się w połowie stycznia w austriackim Bad Gastein, Król i Kwiatkowski zajęli 13. miejsce. Wówczas także zwyciężyli Hofmeister i Baumeister.

W sobotę w Piancavallo odbyły się zmagania indywidualne. Król była ósma, a Kwiatkowski 26. Weronika Biela została sklasyfikowana na 30. pozycji.