Serie A: Napoli niespodziewanie wygrało z Juventusem! Gol Zielińskiego

Niespodzianka w hicie kolejki! Pogrążeni w kryzysie piłkarze Napoli zmobilizowali się na starcie z Juventusem i pokonali faworyta 2:1. Wynik spotkania otworzył Piotr Zieliński.

Pierwsza połowa nie była szczególnie pasjonująca. Dość powiedzieć, że po raz pierwszy w tym sezonie Juventus nie oddał ani jednego celnego strzału w pierwszej połowie meczu. Swoich szans na otworzenie wyniku szukali gospodarze, ale ani Milik, ani jego koledzy nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Szczęsnego.

Wynik meczu w 63. minucie otworzył Zieliński. Reprezentant Polski dobił uderzenie Lorenzo Insigne, które sparował Wojciech Szczęsny i z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki. W kolejnych minutach zawodnicy "Starej Damy" starali się doprowadzić do remisu, ale dobrze tego dnia spisywała się defensywa Napoli. Choć Juve atakowało, gola na 2:0 pod koniec strzelił Insigne. Zaraz potem trafienie zanotował Cristiano Ronaldo, ale - jak się okazało - była to tylko honorowa bramka.

Zarówno Milik, jak i Zieliński zostali pod koniec zmienieni. W miejsce napastnika pojawił się Fernando Llorente, a za pomocnika na murawie zameldował się Eljif Elmas. W bramce Juventusu pełne 90 minut zanotował Szczęsny.

Juventus nie wykorzystał tym samym potknięcia Interu, który zaledwie zremisował na swoim obiekcie z Cagliari (1:1). Ekipa z Turynu pozostała liderem Serie A i wyprzedza rywali z Mediolanu o trzy punkty. Fatalnie spisujące się w ostatnim czasie Napoli dzięki wygranej awansowało na 10. lokatę.

SSC Napoli - Juventus FC 2:1 (0:0)
Bramki: Zieliński 63, Insigne 87 - Ronaldo 90

SSC Napoli: Alex Meret - Elseid Hysaj, Giovanni Di Lorenzo, Kostas Manolas, Mario Rui - Fabian Ruiz, Diego Demme (69. Stanislav Lobotka), Piotr Zieliński (81. Eljif Elmas) - Jose Callejon, Lorenzo Insigne, Arkadiusz Milik (90. Fernando Llorente)

Juventus FC: Wojciech Szczęsny - Juan Cuadrado, Leonardo Bonucci, Matthijs de Ligt, Alex Sandro - Rodrigo Bentancur, Miralem Pjanic (50. Adrien Rabiot), Blaise Matuidi (72. Douglas Costa) - Paulo Dybala (72. Federico Bernardeschi), Gonzalo Higuain, Cristiano Ronaldo

Żółte kartki: Demme, Hysaj - Bentancur, Rabiot, Bernardeschi, de Ligt, Ronaldo