SuperLega: Pewna wygrana ekipy Leona w Mediolanie

Sir Safety Perugia pokonała w trzech setach Power Volley Milano w 17. kolejce Serie A1. Siatkarze Vitala Heynena największe problemy mieli w pierwszym secie, który skończył się wynikiem 30:28. Wilfredo Leon i spółka są wiceliderami włoskich rozgrywek.

Perugia w ostatnim czasie imponowała formą. Ostatni mecz siatkarze Vitalya Heynena przegrali 10 listopada 2019 roku. Od tego momentu w Serie A1 i Lidze Mistrzów wygrali 14 meczów z rzędu. W ligowej tabeli ustępowali jedynie ekipie Cucine Lube Civitanova. Drużyna z Mediolanu była niepokonana od 4 grudnia 2019 roku do 23 stycznia. Porażka z Trentino Volley przerwała świetną passę zawodników Ferdinando De Giorgiego.

W spotkanie lepiej weszła ekipa z Perugii, która szybko objęła kilkupunktowe prowadzenie. Z czasem jednak rywalom udało się zmniejszyć stratę. Wydawało się, że pierwsza partia padnie łupem Milano, które prowadziło już 23:19. Wtedy jednak do gry wrócili podopieczni Heynena. Szalona końcówka przyniosła nam wynik 30:28 dla gości.

Fatalna końcówka pierwszego seta nieco podłamała zespół z Mediolanu. W drugiej odsłonie gra była wyrównana do stanu 17:17. Wtedy m.in. dzięki świetnej grze Wilfredo Leona Perugia odskoczyła na sześć punktów. Prowadzenia już nie oddała.

Nerwowo zrobiło się znowu w końcówce trzeciej i jak się później okazało ostatniej partii. Gra punkt za punkt. Zimną krwią popisali się znowu zawodnicy selekcjonera reprezentacji Polski. Wygrana bez straty seta potwierdziła, że Perugia jest w formie. Siatkarze Sir Safety tracą sześć punktów do liderującej ekipy Cucine Lube Civitanova.

Power Volley Milano - Sir Safety Perugia 0:3 (28:30, 19:25, 25:27)