SuperLega: Bezproblemowe zwycięstwo Modeny

W niedzielnym meczu 17. kolejki SuperLegi ekipa Leo Shoes Modena pokonała we własnej hali Consar Ravenna 3:0. Gospodarze dominowali w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła i bez żadnych problemów uporali się z niżej notowanym rywalem.

Zdecydowanymi faworytami tego starcia byli Bartosz Bednorz i spółka. Zespół z Modeny to czołówka tabeli ligi włoskiej. W dwóch wcześniejszych konfrontacjach klub Polaka wygrywał bez straty seta i zamierzał kontynuować passę. Jego niedzielny rywal znajdował się na dziewiątej pozycji i mógł jedynie liczyć na sprawienie niespodzianki.

Kibice oglądający to spotkanie nie doświadczyli jednak niesamowitych zwrotów akcji. Przebieg pierwszego seta długo był wyrównany, ale im bliżej końca, tym bardziej nasilała się przewaga gospodarzy. W drugiej partii Modena szybko odskoczyła na kilka "oczek", natomiast trzecia odsłona była bliźniaczo podobna do premierowej. We wszystkich przypadkach dominacja miejscowych nie podlegała dyskusji.

Leo Shoes Modena - Consar Ravenna 3:0 (25:18,25:17,25:18)