Białkowski na stałe w Londynie! Ipswich pożegnało Polaka

Piłka nożna
Białkowski na stałe w Londynie! Ipswich pożegnało Polaka
fot. PAP

Millwall skorzystało z opcji wykupienia Bartosza Białkowskiego z Ipswich Town. Londyński klub określił Polaka jako zawodnika, który bardzo szybko stał się ulubieńcem kibiców.

W trakcie letniego okienka transferowego w 2019 roku polski bramkarz próbował zmienić barwy klubowe. Zainteresowane było Millwall, które wypożyczyło go do końca sezonu. Białkowski od początku wskoczył do bramki zespołu i do dzisiaj (stan na 27 stycznia) nie opuścił żadnego ligowego spotkania. Zagrał 28 razy, siedem razy zachował czyste konto i bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię fanów.

 

W związku z tym Millwall postanowiło pozyskać go na stałe. W poniedziałek otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie.

 

- Jestem bardzo zadowolony z podpisania tej umowy. Przyszedłem tutaj, by udowodnić, że stać mnie na dobre występy na tym poziomie. Cieszę się z każdego meczu, z każdego tygodnia w tym klubie. Jeśli cieszysz się z treningów, to równocześnie cieszyć się z występów. Wsparcie kibiców jest ważne dla każdego piłkarza. To był jeden z powodów, dla którego zdecydowałem się kontynuować karierę w tym zespole - powiedział dla oficjalnej strony klubowej.

Piłkarza pożegnał też jego były klub - Ipswich Town.

 

- Dziękujemy za wszystko. Powodzenia w następnym etapie - czytamy na Twitterze. - Dziękuję! Ipswich zawsze będzie w moim sercu, ale to był ten czas, w którym musiałem ruszyć. Życzę Wam wszystkiego najlepszego i do zobaczenia w Championship w przyszłym roku - odpowiedział Polak.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie