EBL: Mecz nieskutecznych. Wygrana BM Slam Stali z HydroTruckiem

Lepsza końcówka w wykonaniu BM Slam Stali Ostrów Wlkp. pozwoliła tej ekipie na pokonanie HydroTrucka Radom 59:51 (20:9, 14:12, 9:24, 16:6) w jedynym poniedziałkowym meczu Energa Basket Ligi. Koszykarze obu ekip nie grzeszyli skutecznością, stąd wyjątkowo niski wynik końcowy tego spotkania. Najlepszym graczem gospodarzy był Jay Threatt z 11 punktami, 7 asystami i 4 zbiórkami. Adrian Bogucki zanotował dla gości 21 punktów i 14 zbiórek.

Początek spotkania należał do gospodarzy, a szczególnie dobrze prezentowali się Jarosław Mokros oraz Przemysław Żołnierewicz. Po rzutach wolnych Darnella Jacksona było już 15:5. Starał się na to reagować Bogucki, ale to było zdecydowanie za mało. "Trójka" Jakuba Garbacza oznaczała, że po 10 minutach było 20:9.

W drugiej kwarcie ostrowianie mieli spore problemy w ofensywie, a HydroTruck potrafił to wykorzystać i po rzucie Carla Lindboma zbliżył się na sześć punktów. Zespół trenera Łukasza Majewskiego odpowiedział jednak na to serią 7:0 i ponownie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:21.

Trzecią kwartę radomianie rozpoczęli od serii 10:1 i po kolejnych akcjach Boguckiego zbliżali się na zaledwie cztery punkty. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, chociaż BM Slam Stal długo utrzymywała małą przewagę. Później jednak trafiali Lindbom i Marcin Piechowicz, a na tablicy wyników był remis. Po rzutach wolnych tego drugiego po 30 minutach było 45:43 dla gości.

Ostatnia kwarta była bardzo zacięta i toczyła się rytmem kosz za kosz. Około trzy minuty przed końcem akcja Pauliusa Dambrauskasa dawała jednak pięć punktów przewagi gospodarzom, a to była spora zaliczka, jak na to spotkanie. Ostatecznie ostrowianie zwyciężyli 59:51.

Przed meczem uczczono pamięć Kobego Bryanta, jednego z najsłynniejszych koszykarzy w historii NBA, który w niedzielę zginął w katastrofie śmigłowca. Pierwszy gwizdek arbitrów poprzedziły 24 sekundy ciszy - z takim właśnie numerem występował na boisku zawodnik Los Angeles Lakers w drugiej części swojej kariery.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - HydroTruck Radom 59:51 (20:9, 14:12, 9:24, 16:6)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Jay Threatt 11, Daniel Szymkiewicz 10, Jarosław Mokros 9, Nikola Jevtovic 7, Jakub Garbacz 6, Przemysław Żołnierewicz 5, Filip Dylewicz 5, Darnell Jackson 4, Paulius Dambrauskas 2.

HydroTruck Radom: Adrian Bogucki 21, Obie Trotter 12, Carl Lindbom 11, Marcin Piechowicz 4, Wojciech Wątroba 3, Rod Camphor 0, Artur Mielczarek 0, Filip Zegzuła 0.