Mecze reprezentacji Polski na PGE Narodowym do 2024 roku

Piłka nożna

Piłkarska reprezentacja Polski będzie rozgrywać mecze eliminacji mistrzostw świata i Europy na PGE Narodowym do 2024 roku. O przedłużeniu umowy między PZPN a operatorem obiektu - spółką PL.2012+ - poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej.

Kontrakt zawarto na kolejne dwa lata z automatyczną opcją przedłużenia o kolejne dwa. Umowa dotyczy też meczów finałowych Pucharu Polski.

 

- Bardzo cieszy mnie, że mamy obiekt, którego mogą nam zazdrościć zagraniczne federacje. To nie jest jedyny nowoczesny stadion w kraju, ale trzeba mieć jakąś strategię – naszą jest, aby Biało-Czerwoni grali wszystkie mecze eliminacji ME i MŚ w tym miejscu. Pozostałe obiekty będziemy wykorzystywać do spotkań Ligi Narodów i towarzyskich - powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

 

Ważną kwestią od dłuższego czasu jest stan murawy na stołecznym stadionie. Szczególnie głośno zrobiło się o niej po meczu ostatniej kolejki eliminacji Euro 2020 ze Słowenią, w którym piłkarze obu drużyn często się przewracali. Aby temu zapobiec, murawę posypano wcześniej piaskiem, ale nie przyniosło to efektu.

 

- Zabrakło tylko grabek i łopatki – komentował wówczas pomocnik Grzegorz Krychowiak.

 

Prezes PL.2012+ Włodzimierz Dola zapewnił, że spółka, jako organ odpowiedzialny za zapewnienie właściwego przygotowania obiektu dla PZPN, podjął już stosowne działania.

 

- Kończymy przygotowywanie dokumentacji przetargowej. O wszystkich kwestiach związanych z murawą opowiemy na konferencji prasowej, która odbędzie się w przyszłym tygodniu - zapowiedział, nie chcąc zdradzać szczegółów.

 

Reprezentacja Polski rozegrała dotychczas na PGE Narodowym 27 spotkań. Odniosła 17 zwycięstw, ośmiokrotnie zremisowała i poniosła dwie porażki. Bilans bramkowy: 63-22. Biało-Czerwoni są niepokonani na tym obiekcie od marca 2014 roku.

 

 

- To jest nie tylko stadion piękny i nowoczesny, ale też szczęśliwy. To dom reprezentacji Polski - podsumował Sawicki.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze